KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17458015
*
nr 1745 8015
Lars Tärning
(1945-2025), Sverige
Oljemålning, Ölglas. Signerad, daterad -16. Olja på pannå, oramad, 40x31 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2025
kl 19:43:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 09:48:56
1
800 kr
30/11 16:59:34
2
800 kr
30/11 16:59:34
1
800 kr (Budbetjänt)
30/11 16:59:41
2
900 kr
1/12 19:10:52
3
1.000 kr
1/12 19:12:02
3
1.200 kr
1/12 19:15:14
2
1.100 kr
1/12 19:15:14
3
1.200 kr (Budbetjänt)
1/12 19:22:37
3
1.300 kr
1/12 19:33:13
2
1.300 kr
1/12 19:33:13
3
1.300 kr (Budbetjänt)
1/12 19:33:52
2
1.400 kr
1/12 19:34:56
3
Vinnande bud
1/12 19:36:38
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Tärning
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Läs mer om Lars Tärning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars tärning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ölglas
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Lars Tärning
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lars Tärning
nr 1745 8015
Lars Tärning
(1945-2025), Sverige
Oljemålning, Ölglas. Signerad, daterad -16. Olja på pannå, oramad, 40x31 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/11 09:48:56 | 1 | 800 kr |
| 30/11 16:59:34 | 2 | 800 kr |
| 30/11 16:59:34 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 30/11 16:59:41 | 2 | 900 kr |
| 1/12 19:10:52 | 3 | 1.000 kr |
| 1/12 19:12:02 | 3 | 1.200 kr |
| 1/12 19:15:14 | 2 | 1.100 kr |
| 1/12 19:15:14 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 1/12 19:22:37 | 3 | 1.300 kr |
| 1/12 19:33:13 | 2 | 1.300 kr |
| 1/12 19:33:13 | 3 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 1/12 19:33:52 | 2 | 1.400 kr |
| 1/12 19:34:56 | 3 | Vinnande bud |
| 1/12 19:36:38 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lars Tärning
Lars Tärning, svensk mÃ¥lare född i Norrköping 1945, död 2025.Läs mer om Lars Tärning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars tärning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ölglas
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



